Інтерв’ю з Леонідом Черепейніком

   Планетарне питання проблем екології та збереження природних ресурсів є надзвичайно актуальними на сьогодні. Офіс випускників ІПО Київського національного університету імені Тараса Шевченка радо співпрацює зі своїм випускником та власником і генеральним директором компанії ТОВ «ВтормаUA» (https://www.vtorma.ua), яка не тільки збирає, закуповує, сортує але  і переробляє вторсировину (для когось звичайне сміття), а й здійснює обробку відходів виробництва без шкоди для екології.

Леонід Черепейнік

Випускник ІПО КНУ імені Тараса Шевченка

Компанія почала діяльність у 2003 році і сьогодні є однією з лідерів на ринку сортування та вторинної переробки в Україні. Її засновник Леонід Черепейнік поставив за мету створити підприємство, яке б вирішувало одне з найбільш глобальних питань сьогодення – чистого довкілля та збереження природних ресурсів за рахунок переробки сміття.

Діяльність компанії було одразу скеровано на:

  • зменшення на полігонах кількості сміття;

  • сортування побутових і промислових відходів;

  • закупівлю відходів і продаж вторсировини;

  • переробку відходів і виготовлення готової продукції.

 – Леоніде Володимировичу, чому Ви вирішили займатися проблемою екології в Україні?

За покликом серця я почав займатися питанням вторинної переробки. За Броварами – містом, де я проживав від народження, є великий полігон з відходами. Коли я вперше побачив ці гори сміття і запитав, чи потрібна допомога, мені сказали «звичайно». Адже значна частина на той час не підлягала переробці. Пізніше, я почав безкоштовно забирати відходи на підприємствах, які платили за вивіз сміття, сортувати їх в орендованому гаражі та привозити до переробників. Спочатку я робив це самостійно, з часом узяв кількох помічників, найняв водія.

– Пане Леоніде, розкажіть про нинішні успіхи Вашої власної справи. Якого розвитку досягла Ваша компанія станом на 2021 рік?

На сьогодні ми:

У 2019 році компанія стала переможцем щорічної відзнаки «Премія СУП» у номінації «Соціальний проект року». Зараз ТОВ «ВтормаUA» має 8 філіалів в Україні, 1 в Кракові. Також ми планували відкривати філіали в Запоріжжі, і в Харкові, і в інших містах, однак наразі відсутня рентабельність, що дозволяла б вкладати кошти у розвиток. Але це тимчасово. Аби привчати молодь до екологічної культури та сортування відходів, ми провели навчання в освітніх закладах міста Бровари. Коли до мене на виробництво приїжджають іноземці та бачать, наскільки ретельно ми сортуємо всі види пластику і плівки, то запрошують мене, щоб я їх навчив. Проблема в тому, що однорідні відходи вони переробляють самі, а несортовані не можуть якісно відсортувати – їм легше безкоштовно віддати або навіть доплатити. Тож, наприклад, відсортовану плівку я вже продаю закордон. Для тих відходів, які на сьогодні в Україні не переробляються, я також шукаю ринок збуту. Так, списаний архівний папір ми забираємо і веземо у Нідерланди, де з нього роблять новий офісний папір. Сьогодні ми працюємо з Іспанією, Македонією, Азербайджаном, Туреччиною і тільки почали розширювати свою діяльність.

– Леоніде Володимировичу, Ви опанували у нашому університеті нову для себе спеціальність. Чому обрали саме наш Інститут післядипломної освіти? Розкажіть свої враження від навчання в університеті.

Так, як я виріс у багатодітній бідній родині, то свого часу не мав вищої освіти, а пішов працювати з 16 років. Коли став керівником, зрозумів, що мені не вистачає освіти. Я люблю відвідувати різні бізнес-школи, тренінги. Але, отримавши одну вищу освіту, я зрозумів, що все одно багато чого не знаю, не достатньо вивченими залишилось багато сфер і необхідних мені предметів. Тому почав шукати, де ефективно, корисно отримувати знання стосовно фінансів, мені порадили саме Ваш заклад, чим я жодного дня не пошкодував. Мої ТОПи в офісі вже кажуть: «Пора Вам знову кудись йти вчитись, бо як ви вчитесь, зростаємо ми разом з Вами і росте компанія». Чому так?)) Бо все, що я цікаве почую на лекціях, я записую, а потім намагаюсь реалізовувати в компанії. Тому ставлю нові задачі як фін-директор, що технічному директору, будь то маркетологу)).  Адже, все, що чую, чому навчаюсь, відразу ці знання реалізовую на практиці. Під час навчання, провівши вірні аналізи, потім дії по ОС, дебіторці, я за рік зекономив близько 3 млн. грн. Багато чи мало, вирішувати вам, але я дуже задоволений!

 

 Фото надано автором інтерв’ю. Усі права захищено.

Спілкувалася з Леонідом Черепейніком координатор Офісу випускників ІПО Тетяна Аністратенко.

ЖИТТЯ ІНСТИТУТУ

Нові горизонти відкрито – стартував 7-й потік сертифікатної програми «Клінічна психологія»!

Читати далі

🔥Успішно завершила навчання третя група фахівців за сертифікатною програмою «Основи психологічної корекції»

Читати далі

Успішне завершення навчання шостого потоку слухачів
Сертифікатної програми «Клінічна психологія»

Читати далі
ВСІ НОВИНИ

ОГОЛОШЕННЯ

Підвищення кваліфікації для філологів, педагогів, викладачів, які хочуть опанувати методику навчання української мови як іноземної!

Читати далі

День відкритих дверей!

Читати далі

🔥 Важлива новина для професіоналів з вищою немедичною освітою з психологічної допомоги у сфері охорони здоров’я!

Читати далі
ВСІ АНОНСИ