Інтерв’ю з Максимом Мудрим
– Пане Максиме, як би Ви коротко описали і розказали про себе, Вашу професійну діяльність?
За складом мислення та світосприйняттям можу визначити себе як особу, що схильна до гуманітарного напрямку діяльності. Своє припущення готовий довести професійним досвідом. Розпочав професійний шлях ще будучи студентом 4-го курсу заочної форми навчання Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого. Власне кажучи, нестерпне бажання спробувати себе в юридичній справі призвело до доленосного рішення. Влітку 2007 року пощастило пройти стажування в юридичному відділі промислового підприємства м. Києва в команді досвідчених юристів у галузі корпоративного права та інвестиційної діяльності. За результатами проходження практики, майбутні колеги запропонували долучитися до команди на посаді юрисконсульта. Тож після 3-ох років навчання на денній формі в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого прийняв рішення про переведення на заочну форму навчання. Крокуючи професійним шляхом понад 15 років, ще не на хвилину не пожалкував про дострокове скорочення своїх студентських років.
– Ми пишаємося Вами, оскільки для Університету нинішні студенти є новою генерацією випускників, що прагнуть здобувати якісні знання в охопленій війною Україні, оскільки вірять в майбутнє своєї держави. Що було головною мотивацією отримати диплом зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»?
Професійна діяльність стала головним фактором прийняття рішення про вступ до ІПО КНУ імені Т.Шевченка за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування». Коло професійних питань межувало з такими дисциплінами як «Корпоративні фінанси», «Фінансовий менеджмент», «Інвестиційний менеджмент», «Страховий менеджмент». Усвідомивши в певний час, що для розв’язання юридичних проблем мені не вистачає комплексних знань з галузі фінансового управління, управління ризиками, управління стійкістю та платоспроможністю підприємства, не вагаючись обрав саме спеціальність 072 «Фінанси, банківська справа та страхування».
– Розкажіть, чому Ви обрали саме наш Університет для навчання?
Первісну інформацію щодо освітніх послуг за програмою 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», які пропонував ІПО КНУ імені Тараса Шевченка, отримав від своєї колежанки. Вона здобувала в КНУ імені Тараса Шевченка освіту за ступенем магістр, спеціальність «Правознавство». Відверто кажучи, авторитет учбового закладу КНУ імені Тараса Шевченка та його осередків є досить високим. Багато моїх однокласників з Маріупольського міського ліцею здобували освіту на історичному та правовому факультетах. Тож вибір закладу для здобуття другої вищої освіти був передбачуваним.
– Хто із наших викладачів сподобався Вам найбільше?
Для відповіді на питання, з вашого дозволу, я би хотів дещо його перефразувати: «Яке враження залишили наші викладачі від викладання своїх дисциплін?».
Важко визначити, хто з викладачів сподобався найбільш. Кожний викладач, в прямому сенсі – живе своєю дисципліною.
Пані Наталія Версаль відчинила двері в світ фінансових установ та ринків. Враження від викладання курсу подобні враженню від перегляду захоплюючого науково-популярного серіалу від BBC.
Пані Олена Любкіна та Тетяна Паєнтко надихнули на потужне занурення в світ корпоративних фінансів та фінансового менеджменту. В буквальному сенсі це фінансова історія Сполучених Штатів Америки, саме там гартувалися сучасні стовпи науки.
Пані Наталія Ткаченко з неймовірною майстерністю розклала складні ази страхового менеджменту до простого та зрозумілого сприйняття.
Мій науковий керівник при підготовці курсової роботи та кваліфікаційної роботи магістра, пані Світлана Науменкова, провела за руку по стежкам підготовки наукових праць. Впевнений на всі 100%, що поштовх цікавості та бажання занурення в складнощі проєктного фінансування не згасатиме ще довгі роки, дякуючи пані Світлані.
Я готовий написати про кожного викладача кілька слів, проте обмежусь великим «Дякую» всім викладачам за професійність, цікавість, комунікабельність та пристрасть до своїх дисциплін.
– Чи Ви підтримуєте зв’язок з бувшими одногрупниками?
Нажаль, ні. Навчаючись в умовах пандемії та військової агресії, мінімальна комунікація з одногрупниками відбувалась через месенджер і лише в період сесій. Прикро, але ми навіть познайомитися не встигли. Прикро через те, що в моїй групі цікаві та досвідчені люди з різним професійним досвідом. Цікаво було би провести якійсь час разом.
– Будь ласка, поділіться своїм життєвим кредом.
Можливо у своїй відповіді не стану оригінальним, але варто пізнавати себе. Саме уважне спостереження за своїми найвіддаленішими проблисками зацікавленості до якоїсь проблеми чи галузі знань може вивести на цікавий та новий життєвий шлях. Не вагатися та підтримувати зацікавленість через розширення своїх пізнань. Впевнено йти до професіоналів за допомогою у пізнані та отримувати новий досвід та враження через спілкування.
– Який на Ваш погляд головний секрет успішної особистості?
Головний секрет успіху особистості – це сама особистість. Усе велике та значне, що може створити особистість приховане в її поглядах, знаннях, бажаннях та наполегливості. Досягнення успіху ‑ це складний шлях з безліччю випробувань на міцність. Перше випробування починається одразу з визначення, а що саме є успіхом для особистості?
Для мене щоденним успіхом є заняття бажаним: виховання дітей, професійна діяльність, здобуття нових знань про світ, спілкування з оточенням.
– Пане Максиме,. дякуємо Вам за співпрацю і теплі відгуки!
Спілкувалася з Мудрим Максимом координатор Офісу випускників ІПО КНУ імені Тараса Шевченка, Тетяна Аністратенко
27.09.2023